Спорт

ФУДБАЛ: ИГАЛО – МОРНАР 2:2

На Солилима су јуче подијељени бодови, ФК Игало 1929 играло је против барског Морнара 2:2 (1:0). Фудбалери Игала водили су 2:0 и имали неколико шанси и за 3:0.

Судија Војин Војиновић из Подгорице оштетио их је за недосуђени пенал. Домаћи су, на својим Солилима, без публике, доминирали 70 минута, а онда грешкама довели исход утакмице у питање. Већ у 6. минуту параболом Балша Радовић је матирао  презимењака Вука. До полувремена створили су фудбалери Игала још  пар шанси. У другом полувремену, после корнера Копривице, у 59. минуту  Богдановић је послужио капитена  Мила Ђурковића који је свој тим довео у вођство  од 2:0. Два минута касније оборен је Корејанац Јун-со Ли у казненом простору али лоши судија Војиновић је остао нијем после класичног прекшаја за најстрожију казну.

У 63. минуту Богдановић има зицер, али Вук Радовић свом суграђанину одлично брани шут који је већа шанса од пенала. У 74. минуту лоше постављени голман Перовић омогућио је Нину Вукмарковићу да врати свој тим у игру. Пет минута касније, до тада најбољи играч утакмице, Мило Ђурковић, постаје трагичар – враћа лопту голману Перовићу који је већ напустио гол и резултат је изједначен.

Домаћи играчи су стали са нападима на противнички гол. До краја Дарко Марковић има шансу за потпуни преокрет, али на срећу домаћих није био прецизан.

Остали резултати четвртог кола Друге лиге: Ком – Беране 3:1, Ибар-Дрезга 2:1

У наредном 5. колу, у суботу, играју Бокељ – Игало, Грбаљ – Ком, Беране -Арсенал, Морнар – Ибар и Дрезга – Једиство.