Спорт

РЕЗУЛТАТИ 14. КОЛА – “ИГАЛО 1929” СЕДМИЦОМ НАСТАВИЛО ТРИЈУМФАЛНИ НИЗ

Фудбалери Игала остварили су убједљиву побједу у 14. колу лиге удружења клубова Југ , савладавши Слогу из Бара 7:0.

Први погодак на утакмици за екипу Игала постигао је тренутно најбољи стријелац лиге Богдан Богдановић у 25.минуту сусрета, само пар минута послије исти играч постиже свој други погодак и тиме се одлази на одмор са 2:0 у корист Игаљана.

Шеф стручног штаба Миодраг-Профа Радановић направио је свих пет измјена у другом полувремену (једну принудну), али су фудбалери Игала 1929 наставили истим ритмом.

У 65.минуту, нападач Богдан Богдановић постиже свој трећи погодак и уписује на “конто” 15 погодак у сезони.

Десетак минута касније гол постиже Немања Влаховић.

У 82.минуту један од најбољих играча Игала 1929, Мијодраг Копривица уписао се у стријелце за вођство од 5:0. Пар минута касније, Влаховић постиже свој други погодак, након асистенције Ђурковића.

У 88.минуту млади Стефан Перовић постиже погодак и тиме поставља коначан резултат ФК Слога Стари Бар – ФК Игало 1929 0:7.

Обилић је у Тивту неочекивано, као домаћин, поражен од Слоге из Радовића 1:0. Стријелац је био Јован Драгићевић у 82. минуту.

Фудбалери Орјена су поражени на Цетињу 3:2 и поред тога што су у првом полувремену водили 2:0, головима Николе Вујновића у 14. и аутоголом Игора Биговића у 24. минуту. У другом полувремену домаћин је преокренуо резултат и побједио головима Вида Петричевића у 49., Игора Биговића у 63. и Мирка Марковића у 89. минуту.

На табели води Игало са 29 бодова, друго је Цетиње са 23, трећи Обилић са 22,  четврти Хајдук са 19, пети Орјен са 11 и шеста Слога (Бар).

У наредном 15. колу почиње трећи круг првенства и играју исти ривали: Игало поново у недељу гостује Слоги у Бару, Обилић Слоги Радовић, а Орјен у уторак дочекује у Зеленици Цетиње.