Спорт

ФУДБАЛ: РЕЗУЛТАТИ ПИОНИРА И ПЕТЛИЋА НОВСКИХ КЛУБОВА

У првом колу за пионире Бокељ је јуче у Котору побједио Обилић из Херцег Новог 2:1. Повео је Обилић у 16. миниту голом Димитрија Вукићевића а домаћи су затим  преокренули резултат. Стријелци за Бокељ су били Стефан Павићевић у 31. и Андреј Петровић у 69. минуту.

На Цетињу су играли Ловћен – Поморац. Резултат је био 5:2 за домаће. Стријелци за Ловћен су Владан Вујовић у 15., Блажо Каписода у 18. и 66., Никола Петрановић у 26. и Јагош Рогановић у 40. минуту. За тим из Бијеле стријелци су били Ненад Желалић у 28. и Филип Кривокапић у 46. минуту.

Грбаљ је поражен у Бару прортив Морнара 3:2. У овом колу слободна је екипа Игало.

У категорији петлића Бокељ је јуче у Котору побједио Орјен из Зеленике 7:1 Стријелци за тим из Котора су: Павле Самарџић у 6., Горчин Јовановић у 10.,17. и 21.,Немања Кљајевић у 13. и 43. и Андрија Кривокапић у 54. минуту. Једини погодак за Орјен постигао је Лука Каписода у 47. минуту.

Висок пораз на Цетињу доживио је и Поморац из Бијеле од Ловћена 6:1. Стријелци за Ловћен: Давид Лалић у 14. и 51., Данило Јанковић у 28., Марко Гленџа у 29., Василије Јаблан у 35. и 37. минуту. Једини гол за Поморац постигао је Матија Бјелетић у 57. минуту.

У четвртак у Игалу играју Игало – Петровац.