Спорт

FUDBAL: VIII KOLO PRVENSTVA UDRUŽENJA KLUBOVA FSCG – JUG

Utakmicama 8. kola nastavljeno je seniorsko prvenstvo Udruženja klubova FSCG grupa Jug. U derbiju kola na Solima Igalo je juče pobjedilo Cetinje 4:0, poluvrijeme 2:0.

Domaći su  poveli u 18. minutu golom Miloša Dabovića. U finišu poluvremena, prednost je duplirao, u 43. minutu kapiten Jovan Simović. Već na startu drugog poluvremena, u 50. minutu, Marko Dragaš je najavio visoku pobjedu fudbalera Igala  koju je u  85. minutu potvrdio golom i  konačnim rezultatom rezervista Vasilije Vasiljević.

U istom terminu na stadionu pored Opačice u Zelenici igran je gradski derbi Orjen – Obilić i završen je bez pobjednika, rezultatom 1:1, poluvrijeme 0:1.

Gosti su poveli golom Marka Radovanovića u 31. minutu. Fudbaleri Orjena izjednačili su u 81. minutu, strijelac je bio Saša Marković.

Treći susret ovog kola Sloga (Radovići)-Hajduk biće odigran u Radanovićima u petak, 15. novembra.

Plasman: Obilić i Hajduk imaju po 15, Igalo sa jednom neregistrovanom utakmicom 10, Cetinje 8, Orjen 7, Sloga (Bar) 3 i Sloga (Radovići) bez bodova.