Спорт

HERCEGNOVSKI TRIATLONCI USPJEŠNI NA “STAZI DEVA” U DUBROVNIKU

Najbolja triatlonka Herceg Novog Jelena Tomašević osvojila je drugo mjesto na četvrtoj brdskoj trail trci „Stazom deva“, koju su juče (nedelja, 8. decembar) u Dubrovniku organizovali članovi Dubrovačkog triatlon kluba.

Na trasi od dva kilometra i 200 metara sa 265 metara nadmorske visinske razlike, među stotinjak učesnika takmičila su se i četiri člana Triatlon kluba X Herceg Novi. Jelena Tomašević je stazu prešla za 17 minuta i 30 sekundi. Prva je bila Miluša Bošković iz Кotora sa vremenom 17 minuta 26 sekundi, dok je Marija Bošnjak iz Herceg Novog zauzela 10. poziciju sa vremenom 23:15.

U muškoj konkurenciji treće mjesto je osvojio Miloš Кomenović iz Кotora sa vremenom 14:18, četvrti je bio Luka Čupić iz Herceg Novog sa vremenom 14:28, a njegov klubski drug Marko Butulija je bio 13. sa vremenom 16:28.